OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Citlivá vlasová pokožka? 5 stresových situací, které způsobují svědění

Stres číhá všude a může dokonce zhoršit stav vaší vlasové pokožky…

Citlivá vlasová pokožka?  5 stresových situací, které způsobují svědění

Aby byla stresová chvilka ještě stresovější… K zanícení vlasové pokožky může dojít v tu nejnevhodnější dobu. Stejně jako u celé pokožky a těla obecně platí, že citlivost vlasové pokožky (a to včetně symptomů jako pocity svědění, štípání nebo pálení) může být odstartována situacemi, na nichž se podílí stres. A přesně tak je tomu i v případě těchto stresových situací!

První den = ten nejhorší den

Onen první den v práci může být krutý. Poznáváte nové lidi, snažíte se porozumět novým systémům (nebo to alespoň předstíráte)… Maximálně se soustředíte a tlak je na vás vyvíjen ze všech stran. A to svědění po celé hlavě, které nelze ignorovat, může být při pokusu zapamatovat si jména lidí kolem vážně rozptylující!

Chcete dát šéfovi najevo, kdo je tu šéf

Chcete něco říct a je potřeba, abyste to řekli klidně, jasně a odhodlaně. To povýšení si zasloužíte. Měli byste dostat přidáno. Tu chybu jste neudělali vy, ale Sharon z obchodního týmu. Ať už chcete se svým šéfem mluvit o čemkoli, citlivá vlasová pokožka má tendenci se ozvat právě ve chvíli, kdy váš šéf vstoupí do místnosti…

Láska na první poškrábání

Internetová seznamka, kam jste se minulý měsíc zaregistrovali, vám konečně poslala slibně vypadající protějšek. Abyste zjistili, jestli se za tímhle úžasným profilem skrývá také úžasná osoba, to poslední, co při prvním rande potřebujete, je citlivá vlasová pokožka. To rozhodně není ten vzrušující pocit napětí, který hledáte!

Konec školy!

I když své děti milujte víc než cokoli na světě, začátek prázdnin ve vás může vyvolat pocit paniky. Vaše nejmladší ratolest právě objevila moderní umění, nebo řekněme interiérové graffiti, zatímco váš teenager absolutně POTŘEBUJE nové tenisky (a nejnovější smartphone). Jak zvládnout děti, práci a nikdy nekončící příval špinavého prádla, když byste se nejraději jen škrábala na hlavě?

Pěkně v klidu (nebo se o to alespoň pokoušíte)

Ať už doma nebo v práci, prostě existují lidé, kteří vás dokáží pořádně vytočit. Hlavními spouštěči bývají rodinná setkání jako třeba Díkuvzdání („Myslím, že moje vlasy vypadají úplně v pohodě, strýčku Pete.“), pracovní meetingy („Colin, ten URGENT mail jsem Vám poslal už před deseti dny.“) nebo rodičovské schůzky („Jsem si jistá, že to tak nemyslela, paní učitelko.“). A k tomu všemu ta žhnoucí vlasová pokožka – jako ďábel na vašem rameni – přikládá doutnající uhlíky… Nahrazením běžného šamponu šamponem speciálně formulovaným pro citlivou vlasovou pokožku bez obsahu sulfátu můžete pokračovat ve svém rušném životním tempu a nemusíte se zabývat dalším stresem způsobeným citlivou vlasovou pokožkou!

Náš ikonický přípravek

go to top