getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

 • Oblíbené

Už víte, že čistění je pro mastnou pleť se sklonem k nedokonalostem zcela zásadní. Ale přílišné tření obličeje, může však situaci ještě zhoršit. Vyzkoušejte proto tyto 3 tipy, které vám čistění usnadní.

Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Tip č. 1: Pečlivě se odličte

Odličování může vypadat jako jedna z těch nevděčných činností – tuhle náladu míváme možná až příliš často. Odličování je ale důležité pro zdraví a vitalitu pleti, a to zejména pokud máte mastnou a aknózní pleť. Farmaceutická specialistka na pleť Loubna Id Said radí: „Pokud používáte pouze lehký make-up, odličujte se micelární vodou. Jde o výborný způsob, jak odlíčit obličej i oči za pár sekund.“ Pokud máte odolnější make-up, „sáhněte po odličovacím mléku. Ale pozor, velmi výživné přípravky mohou být pro mastnou pleť komedogenní,“ říká Loubna Id Said. Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a jemně jím poklepávejte oční víčka i obličej, aniž byste pleť zbytečně třeli. Make-up se rozpustí a sám zmizí, což pleti umožní během noci dýchat a regenerovat se.

Tip č. 2: Řekněte ne nadměrnému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistit. Váš čisticí přípravek by rozhodně měl být jemný a k pleti šetrný. Ráno používejte pěnící gel pro normální pleť nebo micelární vodu, která je „nejlepším řešením pro citlivou pleť,“ dodává Loubna. Večer pak k odlíčení použijte čisticí mléko, následně na obličej nastříkejte termální vodu, jejíž přebytek jemně osušte čistým ručníkem. Můžete sáhnout i po výživnějším pěnovém čisticím přípravku, ale ujistěte se, že neobsahuje mýdlo a je hypoalergenní. Nelíčíte se? I tak je dobré pleť večer vyčistit pomocí micelární vody. Odstraníte tak nečistoty jako maz, pot nebo prach, které se na povrchu pleti mohou během dne nahromadit.

Tip č. 3: Používejte péči proti pupínkům a pleť hydratujte

Jakmile pleť vyčistíte, je důležité pomoci jí regenerovat se a odstranit z ní odumřelé buňky, které mohou ucpávat póry. Používejte proto speciálně formulovanou péči pro aknózní pleť a ujistěte se, že je kromě jiného také hydratační – i mastná pleť totiž potřebuje hydratovat!

Náš ikonický přípravek

 • HLOUBKOVÝ ČISTICÍ GEL

  NORMADERM

  HLOUBKOVÝ ČISTICÍ GEL

  Přípravky na čištění pleti
 • Best-seller

  ČISTICÍ MICELÁRNÍ VODA 3V1
 • Odličovač 3v1
 • Nejčtenější

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Mineralizující voda

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Pokožka je hlavní ochrannou bariérou mezi naším tělem a okolním světem. A právě proto bychom měli zajistit, aby byla zdravá a schopná odolávat okolnímu stresu a vlivu dnešního života (exposomu). Laboratoře Vichy v roce 2018 zdolaly další historický mezník a vytvořily péči MINÉRAL 89, která obsahuje 89 % Mineralizující termální vody, kyselinu hyaluronovou a 9 dalších aktivních látek, které posilují přirozenou obranyschopnost pleti.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top