OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

O tom, jak se probiotika dostala do kosmetických produktů

Nejspíš jste již slyšeli o benefitech, které přináší probiotika zažívacímu systému. Slyšeli jste ale také o probiotické péči o pleť? Ne? Podívejte se tedy s námi blíže na tuto inovaci v péči o pleť, o které experti nemohou přestat mluvit!

O tom, jak se probiotika dostala do kosmetických produktů

Co je probiotická péče o pleť?

Dobrý dotaz! Dermatologové a beauty experti pějí ódy na uklidňující a ochranné účinky probiotických složek v péči o pleť – a nejen z tohoto důvodu bývají probiotické přísady označovány za jeden z hlavních beauty trendů roku 2017. Také velké kosmetické značky otevírají oči a začínají si uvědomovat možné benefity probiotických přísad pro pokožku. Co to znamená pro nás? Byla by velká škoda tento trend ignorovat!

S jistotou dávkou odvahy si dovolíme tvrdit, že většina z nás se s benefity probiotik seznámila zejména ve formě doplňků stravy. Proč ale neobjevit vice? Vzhledem k tomu, že je kůže největším orgánem lidského těla, argumentují někteří dermatologové tím, že pokud byly pozitivní účinky probiotik prokázány na trávicím ústrojí, mohou také pomoci zlepšit stav naší kůže. Několik expertů již navíc předložilo důkazy, že vnější aplikace probiotik formou vhodné denní péče pomáhá nejen napravit hydratační schopnosti pleti[1], ale take zlepšit její kvalitu a texturu.

[1]
http://www.byrdie.co.uk/skincare-trends-2017

Probiotika: kde je najít?


Kromě začlenění probiotik do jídelníčku prostřednictvím jídla či suplementu je nyní možná i vnější aplikace v rámci péče o pleť. Konec konců, beauty blogeři již dávno propadli zklidňujícím účinkům a přírodním exfoliačním vlastnostem.[2] kultur bílého jogurtu a jiných mléčných výrobků, které jsou právě na probiotika bohatá. Za pozornost stojí ingredience, které obsahují od probiotik odvozený bifidus. Tyto složky totiž pomáhají hydratovat kůži, posílit ochrannou bariéru pokožky a snížit citlivost kůže. Výzkum společnosti L’Oréal poukazuje na skutečnost, že vybraný probiotika, včetně bifidobacterium longum, mají pozitivní vliv na citlivost kůže i na její schopnost udržet její přirozenou ochrannou bariéru.[3]

[2] http://www.organicauthority.com/delicious-beauty/5-skin-rejuvenating-treatments-using-yogurt.html
[3] Research commissioned by L’Oréal, Clichy Cedex. Guéniche, A, et al. ‘Bifidobacterium longum lysate, a new ingredient for reactive skin’, 3 June 2009.

Náš ikonický přípravek

 • Best-seller

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti. - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranná fluidní péče.

 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranný krém.

 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Oční péče zaměřená na zpomalení projevů stárnutí pleti v očním okolí. - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Ingredience

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka. Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4