OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Dokonalá pleť: sen či skutečnost?

  • Oblíbené

Pokud jste se někdy prohlíželi v zrcadle, zkoumali svou pleť a hledali drobné vrásky a nedokonalosti, nejste sami. Dosáhnout bezchybného vzhledu pleti se může zdát složité, ale není to nemožné.

Dokonalá pleť: sen či skutečnost?

Jak vypadá dokonalá pleť?

Jednotná definice ideální pleti neexistuje – kritéria mohou být ovlivněna vaším věkem, původem, kulturou a dokonce kosmetickými trendy. Roland Bazin, specialista na vědecké hodnocení v L’Oréal Research, uvádí, že dokonalá pleť má „jednotnou, pravidelnou texturu jako pokožka miminek a nejsou na ní viditelné póry. Je to pleť bez znamínek, viditelných žilek, která je zářivá a hladká.“

Bezchybná pleť v každém věku

Nedokážete odhadnout věk své nové kolegyně? Je docela možné, že vnímání stáří zakládáte na kvalitě pleti. Podle vědeckých studií vedených L’Oréal Research je právě kvalita pleti hlavním faktorem při určování věku, a jde tudíž o nejdůležitější aspekt při dosahování dokonalé pleti. Ženy s bezchybnou pletí jsou vnímány jako o pět let mladší – a těm se zářivou pletí hádáme až o deset let méně! Některé faktory naopak přispívají k tomu, že vaše pleť bude působit starší – sluneční expozice, kouření, okolní znečištění nebo nevhodné čistění mohou mít za následek to, že vaše pleť bude vypadat hrubě, mdle či drsně. Co tedy dělat? Omezte nebo úplně vynechejte kouření, chraňte se před UV zářením a pleť každý den hydratujte.

Omlaďte svou pleť minimasáží

Jak jednoduše dosáhnout bezchybného vzhledu pleti? Nabuďte svou pleť posilující masáží. Roland Bazin se s námi podělí o své triky, jak docílit dokonalé pleti. Na celý obličej jednoduše naneste hydratační krém a pleť masírujte vyhlazujícími pohyby směřujícími vzhůru. Pak se na každé straně obličeje štípejte – postupujte od brady směrem k uším, než se dostanete k čelu. Tato jednoduchá technika dodá kůži potřebnou stimulaci a rozzáří váš vzhled.

Nejčtenější

Buďte během menopauzy v pohodě

Péče o pleť

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečíst článek

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Péče o pleť

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Přečíst článek

go to top