getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Dokonalá pleť: sen či skutečnost?

  • Oblíbené

Pokud jste se někdy prohlíželi v zrcadle, zkoumali svou pleť a hledali drobné vrásky a nedokonalosti, nejste sami. Dosáhnout bezchybného vzhledu pleti se může zdát složité, ale není to nemožné.

Dokonalá pleť: sen či skutečnost?

Jak vypadá dokonalá pleť?

Jednotná definice ideální pleti neexistuje – kritéria mohou být ovlivněna vaším věkem, původem, kulturou a dokonce kosmetickými trendy. Roland Bazin, specialista na vědecké hodnocení v L’Oréal Research, uvádí, že dokonalá pleť má „jednotnou, pravidelnou texturu jako pokožka miminek a nejsou na ní viditelné póry. Je to pleť bez znamínek, viditelných žilek, která je zářivá a hladká.“

Bezchybná pleť v každém věku

Nedokážete odhadnout věk své nové kolegyně? Je docela možné, že vnímání stáří zakládáte na kvalitě pleti. Podle vědeckých studií vedených L’Oréal Research je právě kvalita pleti hlavním faktorem při určování věku, a jde tudíž o nejdůležitější aspekt při dosahování dokonalé pleti. Ženy s bezchybnou pletí jsou vnímány jako o pět let mladší – a těm se zářivou pletí hádáme až o deset let méně! Některé faktory naopak přispívají k tomu, že vaše pleť bude působit starší – sluneční expozice, kouření, okolní znečištění nebo nevhodné čistění mohou mít za následek to, že vaše pleť bude vypadat hrubě, mdle či drsně. Co tedy dělat? Omezte nebo úplně vynechejte kouření, chraňte se před UV zářením a pleť každý den hydratujte.

Omlaďte svou pleť minimasáží

Jak jednoduše dosáhnout bezchybného vzhledu pleti? Nabuďte svou pleť posilující masáží. Roland Bazin se s námi podělí o své triky, jak docílit dokonalé pleti. Na celý obličej jednoduše naneste hydratační krém a pleť masírujte vyhlazujícími pohyby směřujícími vzhůru. Pak se na každé straně obličeje štípejte – postupujte od brady směrem k uším, než se dostanete k čelu. Tato jednoduchá technika dodá kůži potřebnou stimulaci a rozzáří váš vzhled.

Nejčtenější

Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

Mineralizující voda

Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

Pokožka je hlavní ochrannou bariérou mezi naším tělem a okolním světem. A právě proto bychom měli zajistit, aby byla zdravá a schopná odolávat okolnímu stresu a vlivu dnešního života (exposomu). Laboratoře Vichy v roce 2018 zdolaly další historický mezník a vytvořily péči MINÉRAL 89, která obsahuje 89 % Mineralizující termální vody, kyselinu hyaluronovou a 9 dalších aktivních látek, které posilují přirozenou obranyschopnost pleti.

Přečíst článek

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Péče o pleť

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Přečíst článek

go to top