NOVINKA  Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací  klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Close

getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

Co může být příčinou vaší suché, mdlé pleti? Možná je to znečištěním!

 • favoris

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký vliv může mít velkoměsto na pleť? Seznámíme vás s 5 nejčastějšími způsoby, jak znečištění může ovlivňovat naši pleť a jak tomu zabránit!

Suchá pleť

Nejběžnějším viníkem suché pleti je právě znečištění. V kombinaci s dalšími faktory jako počasí, silnější vítr a přetopení v místnostech může pleť začít vykazovat známky suchosti. Jak se ale bránit? I v zimě byste na pleť měli nanášet přípravky s ochranným SPF faktorem, sáhněte ale spíše po hydratační péči s krémovější texturou – ideálně s obsahem intenzivně hydratačních látek, jako je například kyselina hyaluronová.

Vrásky


Pollution on its own is bad enough, but studies have shown that skin becomes more sensitive to UV rays when already exposed to a polluted environment.[1] Než se znečištění na pleti projeví, může to trvat i roky. Viditelný dopad fotostárnutí však urychluje UVA záření, a to znamená, že v době, kdy znečištění i UV záření dosahují svého vrcholu, musíte péči o pleť věnovat zvýšenou pozornost. Aby byla vaše pleť správně chráněna, měli byste rozhodně každý den používat přípravky s ochranným faktorem alespoň SPF 25.


Mdlá pleť


Jeden z mnoha důvodů mdle vypadající pleti? Špatná cirkulace! Ta bývá způsobena nedostatečným prouděním krve v jedné či několika částech obličeje, což je dobře známým vedlejším účinkem právě zhoršené kvality ovzduší. Pro projasněnější a zdravější pleť si proto pravidelně dopřávejte peeling a nezapomínejte ani na pravidelnou masáž obličeje. Tady jsou naše oblíbené techniky, které vám pomohou dát unavené pleti pod očima sbohem.

Hyperpigmentace

Znečištění ve velkých industrializovaných městech či velkoměstech na pleti zanechává nažloutlý nádech[2]. Nikoho tak nepřekvapí, že hyperpigmentací častěji trpí lidé žijící v městských oblastech.[3] Důkladné vyčistění pleti by tak mělo být nedílnou součástí vaší kosmetické rutiny, aby hluboko uvnitř pórů nedocházelo k nahromadění nečistot. Ujistěte se zároveň, že vámi zvolený SPF faktor pleť chrání před UVA i UVB zářením - právě UVA totiž stojí za většinou symptomů hyperpigmentace.[4]


Povadající pleť

S postupujícím věkem se snižuje množství kolagenu v pleti, což vede k tvorbě jemných linek a vrásek. Jde o normální součást procesu stárnutí pleti - tyto projevy se nicméně mohou zhoršit vlivem dlouhodobé expozice znečištění, kdy v pleti dochází k fenoménu, který označujeme pojmem oxidativní stres. Tento proces vede k nárůstu volných radikálů pod povrchem pleti, které přilnou k již tak vyčerpaným buňkám kolagenu. Výsledek? Pleť mnohem rychleji ztrácí svůj objem a mladistvý vzhled. Pokud chcete proti narušení způsobenému volnými radikály bojovat, měl by váš jídelníček i rutina péče o pleť obsahovat co největší množství antioxidantů. Antioxidanty mají volné elektrony, na něž se mohou navázat volné radikály – a to znamená, že volné radikály s velkou pravděpodobností nechají na pokoji vaše vzácné molekuly kolagenu!

[1]‘Study: Oxidation of squalene, a human skin lipid: a new reliable marker of environmental pollution studies’, D-M Pham, International Journal of Cosmetic Science [2]‘Study: Consequences of urban pollution upon skin status. A controlled study in Shanghai area’. M Pham, International Journal of Cosmetic Science [3]http://dermatologytimes.modernmedicine.com/dermatology-times/content/tags/anti-aging/pollution-stress-take-toll-skin-aging [4]‘Study: Evaluation of the impact of urban pollution on the quality of skin, a multi-center study in Mexico’. M.-A Lefebvre, D.-M Pham, International Journal of Cosmetic Science

Náš ikonický přípravek

 • 22844Oční péče zaměřená na zpomalení projevů stárnutí pleti v očním okolí.51NewSLOW ÂGEFACE CAREOční krémy

  Novinka

  Oční péče zaměřená na zpomalení projevů stárnutí pleti v očním okolí.
 • 22842Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.4.810NewSLOW ÂGEFACE CAREDenní krémy

  Novinka

  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.
 • 20956Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.4.661NewSLOW ÂGEFACE CAREDenní krémyPéče proti stárnutí pleti

  Novinka

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.
 • Nejčtenější

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top