OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Bojujte proti šedi a získejte pleť, která vypadá mladší

I ta nejzářivější, mladistvá pleť může s plynoucími roky začít vypadat mdle. Naši odborníci vám vysvětlí, co za tímto fenoménem stojí, a poradí vám, jak dosáhnout projasněnějšího vzhledu pleti a jak mít stárnutí pod kontrolou.

Bojujte proti šedi a získejte pleť, která vypadá mladší

Nevíte, co si se svou pletí počít? Zde je pomoc


Stárnutí je o více věcech než jen o jemných linkách a vráskách. Krása se často vyznačuje jakýmsi přirozeným jasem a zářivou, svěží a čistou pletí. Ale „pleť, která je našedlá, nerovnoměrná a drsná, neodráží správně světlo, a může tak brzy vypadat mdle a bez života,“ vysvětluje Pascale Piquemal, vedoucí klinického hodnocení L´Oréal Research a expertka na kolorimetrii. „Když se z pleti vytratí jas, začne vypadat starší. Hluboké vrstvy kůže ztrácejí svůj jas a zářivost a dochází k potemnění pleti – k čemuž přispívají fleky a tmavé skvrny,“ říká Pascale Piquemal. To má v podstatě přímý dopad na to, jak mladě vypadáte. Lidé s mdlou, skvrnitou pletí a nedokonalostmi jako rozšířené póry a drsný povrch pleti mohou vypadat až o pět let starší, než ve skutečnosti jsou. Svůj podíl na tom mají i externí faktory jako znečištění, kouření a chladné počasí. „Také UV záření nepozorovaně poškozuje kožní buňky hluboko v kůži a zabraňuje jejímu správnému fungování, kvůli čemuž pak pokožka vypadá ještě více zašedle,“ dodává Pascale Piquemal. Ale ještě není vše ztraceno! Tady je pár tipů, které mohou skutečně něco změnit.

Peeling může dělat malé zázraky

Peeling je skvělý způsob, jak zmírnit zašednutí a srovnat pleť. Jak? Celý proces vyhlazuje rysy obličeje a také odvádí tekutinu pod kůží. Ale buďte opatrní - Annic Lefol-Malosse, ředitelka Institutu Vichy, varuje, že přehnané drhnutí obličeje může vaši pleť podráždit. „Věřte prostě tomu, že přípravek bude fungovat,“ říká Annic Lefol-Malosse. „Je navržen tak, aby se nanášel jemnými krouživými pohyb od středu obličeje směrem ke stranám.“

Štípněte se – opravdu je možné mít pleť, která vypadá skvěle!

Neustále hledáte nové způsoby, jak pečovat o svou pleť? Vyzkoušejte minimasáž obličeje. Jde o jednoduchý trik, jak pleť osvěžit. Správný postup podle Annic Lefol-Malosse : - Palcem a ukazováčkem pleť lehce štípejte. Pak prsty jemně zatočte zprava doleva, jako byste otáčeli klíčem v zámku, a než kůži pustíte, lehce ji stlačte. - Tyto „štípací-a-točící“ pohyby opakujte. Postupujte směrem od brady k linii čelistí, od lícních kostí k uším, od nosu k uším a také na čele. Váš obličej se postupně projasní a vaše pleť získá svěží, narůžovělý nádech.

Nejčtenější

Buďte během menopauzy v pohodě

Péče o pleť

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečíst článek

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Péče o pleť

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečíst článek

go to top