OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Ano, můžete pracovat a i přesto mít dokonalou pleť

V dnesšní době jde práce a stres ruku v ruce a oboje si může vybrat daň na vaší pleti.

Ano, můžete pracovat a i přesto mít dokonalou pleť

Jaké jsou nejčastější problémy spojené se stresem doma a v kanceláři?

Pokud v kanceláři trávíte příliš mnoho času a na konci dlouhého dne si neodpočinete a nevypnete, škodí to nejen vašemu fyzickému a psychickému zdraví, ale může se to odrazit také na stavu vaší pleti - můžete se potýkat se závažnými či opakujícími se problémy. Pokusili jsme se proto identifikovat hlavní potíže s pletí, které souvisejí právě s pracovním stresem, a požádali jsme dermatoložku Dr. Ninu Roos, aby nám přiblížila nejčastější problémy, se kterými se setkává u svých nejvíce zaneprázdněných pacientů. Podle Niny mezi symptomy chronického stresu patří akné a celkově mdlý či unavený vzhled pleti. Nina tvrdí, že za těmito reakcemi na povrchu pleti často stojí dlouhodobý stres nízké intenzity, který také může zhoršit již existující kožní onemocnění. Tento stav potenciálně může vést ke změně typu a textury pleti. Pleť se sklonem k suchosti se například může začít olupovat nebo se na ní mohou objevit šupinky, naopak mastnější pleť se může potýkat se zvýšenou produkcí kožního mazu.

Jak se starat o pleť v období stresu?

Pleť každého z nás reaguje na dlouhodobý stres či únavu různě. Nina však upozorňuje, že pleť u žen je obecně tenčí a citlivější než u mužů, což je důvod, proč pleť žen rychleji vykazuje viditelné známky stresu a únavy. Nina dodává: „Důležité začít podnikat kroky již tehdy, když očekáváme stresující či pracovně nabité období. A to proto, abychom předešli rozvoji problémů s pletí, které by následně mohlo být obtížně řešit.“ Pro případ každodenního odbourávání stresu Nina doporučuje pravidelná dechová cvičení: v kombinaci s klasickým cvičením, jako je chůze či jogging, se vám totiž postupně zlepší mikrocirkulace a vy budete na cestě ke zdravé a projasněné pleti.

Jakou kosmetickou péči bychom měli používat v boji proti projevům stresu?

Nina rovněž doporučuje pravidelné používání exfoliační masky, která pleť pomůže detoxifikovat. A jakmile na pleti začnete pozorovat známky stresu, navštivte dermatologa. Vichy nabízí jílovou čisticí masku pro mastnou pleť a minerální masku, která pomůže rehydratovat vyprahlou a vysušenou pleť. Pokud nechcete mít unavenou s vystresovanou pleť, Nina radí: „Klíčová je prevence, nikoli léčba, takže nečekejte, až bude pozdě a budete se muset potýkat se známkami únavy!“ Volba správné pleťové péče, společně s pravidelnou fyzickou aktivitou (která je sama o sobě skvělým způsobem, jak zrelaxovat po stresujícím dni v práci), pleti pomůže zbavit se toxinů a bojovat proti škodlivým dopadům oxidativního stresu.

Probuďte svou pleť s novou Idéalií

Probuďte svou pleť s novou Idéalií

Náš ikonický přípravek

 • Vyhlazující a rozjasňující péče - obrázek výrobku
 • Vyhlazující a rozjasňující péče - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top