OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Akné v zimě: Jak pečovat o suchou pleť se sklonem k nedokonalostem?

Máte obavy, že venkovní teploty ovlivní vaše akné během zimy? Čtěte dále a objevte tipy, jak mít v zimním počasí pleť se sklonem k nedokonalostem plně pod kontrolou.

Akné v zimě: Jak pečovat o suchou pleť se sklonem k nedokonalostem?

Pravda nebo mýtus: akné se v zimě zhoršuje


Ačkoliv si velké množství lidí s nedokonalostmi pleti v zimě stěžuje na zhoršení symptomů, fenomén vzniku „sezónního“ akné není vědecky podložen. I když je podle některých důkazů možné, že UV záření má velký vliv na tvorbu nedokonalostí[1] - tedy alespoň zpočátku – zima navzdory všeobecnému přesvědčení ke zhoršení stavu akné nepřispívá. 

Fenomén vzniku sezónního akné není vědecky podložen

Odborná studie provedená na 139 účastnících ukázala, že třetina osob zaznamenala zhoršení akné v zimním období, třetina během léta a třetina nezaznamenala žádné sezónní výkyvy.[2]
Vnímání symptomů osob trpících akné se však může značně lišit, jiné studie totiž neodhalily žádné konkrétní důkazy, které by prokázaly spojitost mezi střídáním ročních období a zhoršení akné.[3][4]
Řešení symptomů spojených s akné v zimě i v létě tedy spočívá v kontrole množství mazu a zabránění přenosu bakterií způsobujících akné na obličeji. 

Tipy, jak v zimě pečovat o pleť se sklonem k akné

Abyste v zimě měli akné plně pod kontrolou, je důležité pleti zajistit dostatečnou hydrataci, aby mohla odolávat studenému a suchému větru a chladným teplotám, aniž by došlo k narušení rovnováhy produkce séba. 
Nadměrné používání tonik s obsahem alkoholu či tradičních adstringentních čisticích přípravků může vést k tomu, že pleť bude produkovat příliš mnoho séba, aby vyrovnala suchost. Měli byste proto v zimním období volit raději výživnější denní krém, který vykompenzuje dehydrataci. Zároveň je však nutné pleti dopřát také důkladné čistění, aby nedošlo k šíření bakterií.   
S poklesem teplot vám může kromě přizpůsobení rutiny péče pomoci také pár změn v životním stylu. Vyhněte se přípravkům, které nejsou hypoalergenní. Ty totiž mohou pleť podráždit. (Chápeme, že vánoční kosmetické sety vypadají lákavě, ale buďte opatrní). A zkuste to nepřehánět s horkými koupelemi a sprchováním v příliš teplé vodě, protože extrémní teploty mohou pokožku také podráždit.

Sources:
[1]
http://www.dermagazine.fr/soleil-et-acne-pas-vraiment-amis/
[2] Gfesser, M. et al, ‘Seasonal variations in the severity of acne vulgaris’ in International Journal of Dermatology 35.2 (1996) pp. 116-117 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8850040]
[3] Al-Ameer, A. et al, ‘Demographic features and seasonal variations in patients with acne vulgaris in Saudi Arabia: a hospital-based study’ in International journal of dermatology 41.12 (2002) pp. 870-871 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12492972]
[4] Sardana, K. et al, ‘Seasonal variation in acne vulgaris--myth or reality’ in The Journal of dermatology 29.8 (2002) pp. 484-488 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12227481]

Náš ikonický přípravek

 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranný krém.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4