NOVINKAProcházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Close

  • research
  • Points de vente
  • E-shop
  • newsletter
  • pleť

DIAGNOSTIKA

Nathalie BROUSSARD
Doktorka farmacie
Ředitelka vědecké komunikace
Vichy

Péče o vlasy

Objevte rady našich specialistů

Dermatolog radí

Jaké jsou příčiny padání vlasů?

Věděli jste? Padání vlasů může být náhlé nebo postupné a není vždy dědičné. Na počátku tohoto problému mohou být rozličné faktory. U mužů jde v 95 % případů o androgenní alopecii, jejíž původ je zároveň genetický i hormonální. Vzniká v pubertě a výpadek vlasů je viditelný především nad spánky (kouty) a v horní část hlavy (vertex). Případy androgenní alopecie u žen jsou vzácnější a vznikají na základě hormonální nerovnováhy. Na druhou stranu, ženy jsou citlivější na změnu ročního období (zejména podzim) a kolísání hormonální hladiny (puberta, těhotenství, menopauza...), což jsou hlavní faktory spouštějící padání vlasů. Co dělat Obecně je potřeba vyhnout se podráždění vlasů (sušení příliš horkým vzduchem, barvení...). U mužů je nutné, aby nedošlo k předčasnému vypadání vlasů, reagovat co možná nejdříve, jakmile zjistíte řídnutí vlasů v oblasti koutů. Požádejte o radu svého lékárníka, doporučí Vám specifickou péči, která zamezí dalšímu vypadávání vlasů.

Sdílejte tuto radu:

Odeslat tuto zprávu emailem

Dermatolog radí

Jaká je vhodná péče v boji proti lupům?

Věděli jste? Lupy jsou důsledkem výrazného olupování vlasové pokožky. Buňky vlasové pokožky se přirozeně obnovují a jsou vylučovány ve formě droboulinkých neviditelných šupinek. Avšak vlivem některých faktorů se tato buněčná obnova může urychlit. Zvýšené množství odumřelých buněk tak vytváří lupy. Existují dva typy lupů. Suché lupy jsou drobné, jemné, odlučují se od pokožky a padají, zatímco mastné lupy jsou silnější, větší a nejčastěji zůstávají ve vlasech nebo na vlasové pokožce. Co dělat každý den? Ať už máte jeden či druhý typ lupů, vyhněte se při úpravě vlasů agresivním přípravkům, stejně jako mytí vlasů příliš horkou vodou či vysoušení vlasů příliš horkým vzduchem. Odstraňování lupů napomáhají šampony proti lupům adaptované danému typu lupů. Neváhejte obrátit se na dermatologa, který provede přesnou diagnostiku a pomůže vám najít vhodnou péči.

Sdílejte tuto radu:

Odeslat tuto zprávu emailem

Lékárník radí

Jaký šampon zvolit pro mé vlasy?

Věděli jste? V zásadě existují tři typy vlasů: normální, suché a mastné. Normální vlasy jsou lesklé, hebké na dotek, snadno se rozplétají a rozčesávají. Suché vlasy jsou spíše matné a často křehké nebo dokonce lámavé. Sébum produkované mazovou žlázou, které promazává vlas a obklopujej jej ochranným mikrofilmem, je nedostatečné. Vlasové vlákno je špatně chráněné, ztrácí svou poddajnost a elasticitu a vlas se stává zranitelným. Mastné vlasy jsou naopak výsledkem nadměrné produkce séba. Nadměrná produkce séba vlas mastí, vlas těžkne a je obtížné jej rozčesat. Co dělat? Abyste si správně vybrali šampon, je zejména důležité znát svůj typ vlasů. Neváhejte požádat v lékárně o bezplatnou diagnostiku. Váš lékárník vás pak může nasměrovat k vlasové péči adaptované pro váš typ vlasů (normální, mastné, suché, citlivé...) a charakteritice vašeho typu vlasového vlákna (suché vlasy, jemné vlasy, husté vlasy...).

Sdílejte tuto radu:

Odeslat tuto zprávu emailem

POŽÁDEJTE O RADUPOŽÁDEJTE O RADU VAŠEHO LÉKÁRNÍKA

Váš lékárník Vichy, nejlepší spojenec Vaší pokožky, Vám může podat informace o péči a přípravcích, abyste mohli pečovat o svůj obličej i tělo.

NAJDĚTĚ LÉKÁRNU VICHY V BLÍZKOSTI VAŠEHO BYDLIŠTĚ:

Ok